Kto produkuje nasze jedzenie? Praca przymusowa w sektorze zwierzęcym
Koordynatorka ds. mediów w Green REV Institute, Ewelina Łobodziec wzięła udział w rozmowie z Sebastianem Pypłaczem z portalu Śląska Opinia. Dyskusja dotyczyła konsultacji Komisji Europejskiej ws. produktów związanych z pracą przymusową.
Jak mówi Ewelina Łobodziec: „Ostatnio Parlament Europejski przyjął rozporządzenie dot. wprowadzania na rynek produktów, których wytworzenie przyczynia się do deforestacji, czyli po prostu tych, dla których wytworzenia przemysł ścina lasy, puszcze, niszczy bioróżnorodność, ludność rdzenną. Rzecz jasna na liście znalazło się mięso ze zwierząt oraz pasze dla zwierząt tzw. hodowlanych, szczególnie soja. Czas na takie regulacje w kontekście pracy przymusowej.„
Musimy zacząć mówić głośno o ofiarach przemysłu zwierzęcego – mięsnego, mleczarskiego, jajczarskiego – ludziach, którzy pracują w sektorze, ludziach, którzy mieszkają w pobliżu ferm, ludziach, którzy są skazani na niezdrową, a dzisiaj dotowaną i wspieraną przez państwa i Unię Europejską żywność zwierzęcą.
O tym jeszcze więcej można przeczytać w najnowszej publikacji Posłanki do Parlamentu Europejskiego Doktorki Sylwii Spurek tzw. Białej Księdze, czyli “Smród, krew i łzy. Włącz myślenie, bądź zmianą”, publikacji dedykowanej wszystkim ofiarom sektora hodowlanego – mięsnego, mleczarskiego, jajczarskiego – ludzkim i pozaludzkim.
Foto: Unsplash