Burza Mózgów Łodzi już dzisiaj!
„Obywatelska Burza Mózgów w Łodzi: Prawo do zdrowej, zrównoważonej i lokalnej żywności”
Dołącz do nas, aby wspólnie wypracować nowe rozwiązania na rzecz dostępu do zdrowej i lokalnej żywności dla dzieci i młodzieży w Łodzi – Obywatelska Burza Mózgów na rzecz Ogródków Przyszkolnych.
Data: 10 stycznia 2024 r.
Godzina: 12:00–15:00
Miejsce: Ośrodek Działań „Źródła”
ul. Zielona 27, 90-602 Łódź
Kolejna lokalna inicjatywa w ramach ogólnopolskiej serii
Już dzisiaj, 10 stycznia (piątek) odbędzie się kolejna Obywatelska Burza Mózgów, po sukcesach spotkań w Gdańsku, Lublinie i Poznaniu. Tym razem spotykamy się w Łodzi, by wspólnie rozmawiać o zielonych przestrzeniach przy szkołach. Kolejne wydarzenia planowane są m.in. w Międzyrzeczu Podlaskim, Skierdach i Radzyniu.
Wydarzenie jest organizowane przez Zasiej, a jego realizacja możliwa dzięki wsparciu Green REV Institute w ramach inicjatywy „Roślinna Szkoła” oraz Food Voices Coalition i Healthy Food Healthy Planet.
Dlaczego ogrody przyszkolne?
Ogrody przyszkolne to przestrzeń, która łączy edukację, zdrowie i budowanie społecznych więzi. Mają one kluczowe znaczenie w zapewnianiu dostępu do zdrowej i lokalnej żywności, kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych wśród najmłodszych i tworzeniu przestrzeni do wspólnego działania – łączenie lokalnych społeczności wokół wspólnego celu.
Program wydarzenia
- Prezentacja koncepcji ogrodów przyszkolnych – jak zielone przestrzenie mogą zapewnić dzieciom i młodzieży dostęp do świeżej, zdrowej żywności?
- Wspólna burza mózgów – wymiana pomysłów, doświadczeń i wizji.
- Dyskusja o wyzwaniach – jak radzić sobie z ograniczeniami przestrzeni, finansowaniem i zaangażowaniem społeczności?
- Wegański lunch – przykład tego, jak zdrowa żywność może być smaczna i łatwo dostępna, przygotowany lokalnie.
Dla kogo jest to wydarzenie?
Zapraszamy wszystkich, którzy i które działają wierzą w prawo dzieci i młodzieży do dostępu do zdrowej, zrównoważonej i lokalnej żywności. Wydarzenie jest skierowane do nauczycieli, nauczycielek, rodziców, strony aktywistycznej, przedstawicieli i przedstawicielek samorządów i lokalnych społeczności, a także do wszystkich osób, które chcą działać na rzecz bardziej zrównoważonego systemu żywnościowego.